Školení výškových prací

Školení práce ve výškách

 

>> Termíny 2018

 

13. - 15. 4. 2018 - Komplexní školení výškových prací (3 dny)

13.4.2018 - Základní školení výškových prací (1 den)

5. 3. 2018 Prolongační školení výškových prací

 

 
časy školení
Datum školení
Čas školení
  5. 3. 2018  8:00 - 14:00
  13. 4. 2018  8:00 - 13:30
  14. 4. 2018  9:00 - záleží na velikosti skupiny (cca 16:30)
  15. 4. 2018  9:00 - záleží na velikosti skupiny (cca 16:30)

 

Pokud máte zájem o školení , dejte vědět termín, který vám vyhovuje...

>> Pro koho je kurz určen

Školení pro práci ve výškách je upraveno v několika zákonech. Jedná se o Zákon č. 262/2006 Sb. (zákoník práce § 101 až 108), který upravuje předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, dále podle zákona č. 309/2006 Sb. o zajištění BOZP ve znění pozdějších předpisů a především Nařízení vlády č. 362/2005 Sb. se zaměřením na odbornou způsobilost k provádění prací ve výškách a nad volnou hloubkou pomocí osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky.

Po absolvování kurzu obdrží frekventanti osvědčení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou dle novely zákona 362/2005 Sb. Osvědčení je platné 12 měsíců.

Nabízené typy školení:

 • komplexní školení (3 dny);
 • základní školení (1 dny); 
 • školení - arboristi (4 dny);

Hlavním školitelem je Petr "Paguro" Černý.

>> Typy nabízených školení

 • Komplexní školení pro práce ve výškách - 3 dny

Školení pro práce ve výškách pomocí lanové techniky je vhodné pro pracovníky, kteří používají horolezeckou techniku pro práci ve výškách a pro ty, kteří nemají žádné zkušenosti s lezeckou technikou a chtějí získat komplexní vědomosti a dovednosti. Školení trvá 3 dny.

Školení se skládá z teoretické části (znalost právních předpisů ČR a EU, normy a výklad pojmů, evidence POZ, revize, vytipování rizik a vypracování technologického postupu) a praktické části (lanová technika, nauka o materiálu, uzly, správné kotvení a pohyb po laně, zajištění pracovníka proti pádu, spouštění, jištění, kladkostroje a záchrana z lana) a zahrnuje také školení první pomoci.

Pro získání osvědčení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou dle novely zákona 362/2005 Sb. se skládá praktická závěrečná zkouška a písemný test. Platnost osvědčení je 12 měsíců.

V případě, že si budete přát upravíme osnovy jednotlivých školení speciálně pro Vaše profesní zaměření.

 • Základní školení pro práce ve výškách - 1 den

Školení je vhodné pro pracovníky, kteří nepotřebují pro práci ve výškách znalost techniky průmyslového lezení. Školení trvá 1 den.

Školení se skládá z teoretické části (znalost právních předpisů ČR a EU, normy a výklad pojmů, evidence POZ, revize, vytipování rizik a vypracování technologického postupu) i praktické části (základní uzly a zajištění pracovníka proti pádu) a první pomoci. Pro získání osvědčení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou dle novely zákona 362/2005 Sb. se skládá písemný test. Platnost osvědčení je 12 měsíců.

V případě, že si budete přát upravíme osnovy jednotlivých školení speciálně pro Vaše profesní zaměření.

 • Školení pro práce ve výškách - stromolezení - 4 dny

Školení pro práce ve výškách pomocí lanové techniky je vhodné pro pracovníky, kteří používají horolezeckou techniku pro práci ve výškách na stromech a chtějí získat komplexní vědomosti a dovednosti. Školení trvá 4 dny.

Školení se skládá z teoretické části (znalost právních předpisů ČR a EU, normy a výklad pojmů, evidence POZ, revize, vytipování rizik a vypracování technologického postupu) a praktické části (lanová technika, nauka o materiálu, uzly, správné kotvení a pohyb po laně, zajištění pracovníka proti pádu, spouštění, jištění, kladkostroje a záchrana z lana) a zahrnuje také první pomoc. Školení dále obsahuje jednodenní specializační blok pro pohyb na stromech a základní arboristická pravidla. Pro získání osvědčení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou dle novely zákona 362/2005 Sb. se skládá závěrečná zkouška a písemný test. Platnost osvědčení je 12 měsíců.

V případě, že si budete přát upravíme osnovy jednotlivých školení speciálně pro Vaše profesní zaměření.

 • Prodloužení osvědčení komplexního školení pro práce ve výškách - 1 den

Školení je určeno pracovníkům, kteří již absolvovali komplexní školení pro práci ve výškách a potřebují prodloužit platnost osvědčení. Školení trvá 1 den (6 hodin). Platnost osvědčení je 12 měsíců.

Školení se skládá z teoretické i praktické části. Pro prodloužení osvědčení se skládá závěrečná zkouška a písemný test. Během školení si zopakujete a procvičíte základní předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ve výškách. Upozorníme Vás na aktuální legislativu, ...

 • Prodloužení osvědčení základního školení pro práce ve výškách  - 1 den

Školení je určeno pracovníkům, kteří již absolvovali základní školení pro práci ve výškách a potřebují prodloužit platnost osvědčení. Školení trvá 1 den (6 hodin). Platnost osvědčení je 12 měsíců.

Školení se skládá z teoretické části. Pro získání osvědčení se skládá písemný test. Během školení si zopakujete a procvičíte základní předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ve výškách. Upozorníme Vás na aktuální legislativu, ...

>> Termíny a organizace kurzu

Jednotlivé školení začínají po vzájemné dohodě kdykoliv v průběhu roku. Školení probíhají na lezecké stěně v Ruzyni v Praze. Možnost ubytování v ubytovně Skandinavia přímo v areálu stěny.

Co s sebou:

 • obuv do tělocvičny;
 • psací potřeby;
 • sportovní nebo pracovní oděv;
 • prostředky proti pádu v případě školení s využitím lanové techniky, pokud nemáte, vše potřebné vám půjčíme;
 • Potvrzení od lékaře, že jste po zdravotní stránce schopni pracovat ve výškách (odevzdáváte spolu s přihláškou).

>> Kolik Vás to bude stát

V ceně kurzu je zahrnuté vstupné na stěnu a učební materiály.

Ceník kurzu 
 cena za osobu
Komplexní školení (3 dny)3 600 Kč
Základní školení (1 dny)1 200 Kč
Školení ve výškách - stromolezení (4 dny)4 800 Kč

Prodloužení osvědčení komplexního školení (1 den)

Prodloužení osvědčení základního školení     (1den)

Prodloužení osvědčení - absolvované u nás (1 den)

850 Kč

500 Kč

700 Kč

Skupina nad 6 lidí sleva 10%. Uchazeči získají 10% slevu na nákup materiálu v našem eshopu  Prolez.cz

>> Jak se na kurz přihlásit

Pokud Vás naše nabídka zaujala a chtěli byste se na kurz přihlásit, máte tyto možnosti - můžete nám zavolat na číslo +420 608 983 181 nebo nás můžete kontaktovat e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Obratem Vás budeme kontaktovat a dohodneme s Vámi všechny podrobnosti.

 

školení prací ve výškách

 

Výškové práce  Výškové práce  Výškové práce  Výškové práce  Výškové práce

 

 

created by Kaminek